Portfele Sprzętowe Ledger

Jak sprzedać kryptowaluty za pomocą Ledger'a?

Sprzedaj kryptowaluty używając Ledger Nano

Sprzedać Krypto: właściwie dlaczego?

Dlaczego miałbyś chcieć pozbyć się swoich kryptowalut? Czyż nie są one przyszłością pieniędzy?

Mimo tego iż technologia blockchain ma wszelakie zastosowanie, wiele osób kryptowaluty traktuje jako inwestycję. Podobnie jak w przypadku kupowania akcji, w pewnym momencie możesz zapragnąć odsprzedać swoje udziały i wypłacić zyski ze swojej inwestycji.

Zbliżający się niedźwiedzi trend - jeżeli spodziewasz się iż cena kryptowalut spadnie, możesz je odsprzedać na "górce", aby móc kupić ponownie po niższej cenie w chwili, gdy trend spadkowy się odwróci, wypłacając zysk z różnicy, lub dokupując większą ilość kryptowalut.

Również jeśli jesteś w sytuacji kiedy zbliża się termin zapłaty rachunków, lub najzwyczajniej będziesz miał ochotę na zakup nowej rzeczy, bądź prezentu dla bliskiej Ci osoby - możesz wypłacić część, lub całość swoich środków (najlepiej z zyskiem i po dużo większym kursie, niż podczas zakupu 😊) potrzebnych na realizację swoich potrzeb, czy marzeń.

Dlaczego warto sprzedawać bezpośrednio przez Ledger?

Przede wszystkim aby zachować swoją niezależność finansową.

Na chwilę obecną najczęściej stosowaną metodą zakupu kryptowalut są giełdy, na których to ​​dla wygody wiele osób pozostawia swoje środki, ponieważ posiadają one funkcje szybkiego kupna, sprzedaży, czy wymiany. Problem polega na tym, że nie masz pełnej kontroli nad własnymi środkami, ponieważ to nie Ty zarządzasz kluczem prywatnym. Giełda może również stosować limity, ograniczając tym samym twoją swobodę w zarządzaniu zgromadzonym kapitałem. Istnieje również ryzyko zhakowania giełdy, lub jej zamknięcia. Problem może się również pojawić wtedy, gdy niepowołana osoba uzyska dostęp do Twojego komputera / telefonu i pozna Twoje dane potrzebne do zalogowania na giełdę.

Dzięki Ledgerowi pozostajesz całkowicie niezależny. Nikt nie będzie Ci dyktował, co możesz, a czego nie możesz zrobić z własnymi środkami. Nie musisz wysyłać swoich kryptowalut nigdzie indziej aby zacząć nimi handlować. Dzięki wiodącym na rynku portfelom sprzętowym - mogą one pozostać pod Twoją pełną kontrolą, bez poświęcania ich własności czy bezpieczeństwa.

Ledger Live & Coinify

Sprzedaż kryptowalut poprzez Ledger Live obsługiwana jest przez Coinify, jest bardzo prosta i zarazem bezpieczna. Po wybraniu kryptowaluty, oraz ilości jaką zdecydowaliśmy się sprzedać, Ledger Live przekaże środki do Coinify, po czym Coinify wyśle na wskazane przez nas konto bankowe ustaloną kwotę pieniędzy w walucie FIAT. Oczywiście, żadna kryptowaluta nie może zostać sprzedana bez Twojej zgody, gdyż wymagane jest jej fizyczne zatwierdzenie za pomocą urządzenia Ledger.

Cała procedura odbywa się za pomocą zaledwie kilku naciśnięć przycisków i jest bardzo intuicyjna. Co najważniejsze: cały czas posiadasz kontrolę nad swoimi kryptowalutami, zostaną one w Twoich rękach aż do momentu, gdy zdecydujesz się je sprzedać. Dzięki wiodącemu na rynku rozwiązaniu zabezpieczającemu firmy Ledger środki opuszczają Twój portfel dopiero w momencie akceptacji warunków sprzedaży.